Dítě není vysvědčení. A léto není opravný termín.
Známky řeknou něco o škole.
Neřeknou ale o dítěti to důležité.
Neřeknou, kolik toho zvládlo, kdy se překonalo, čeho se bálo, co ustálo, ani jak moc potřebuje slyšet: „Milujeme tě přesně takového, jaký jsi.“
A tak teď s létem přichází čas trochu povolit. Méně budíků, méně úkolů a naopak víc zmrzliny, vody, špinavých triček a lelkování jen tak.
Rodiče budou možná leckdy potřebovat pevnější nervy a ještě o něco více trpělivosti.
Ale věřte, že léto uteče rychle. A dětství ještě rychleji.
Tak ať v něm máte s vašimi dětmi co nejvíc společného času. Nemusí být dokonalý. Stačí, když bude opravdový a bude jen váš.
Krásné prázdniny všem dětem i dospělým.