Středisko náhradní
rodinné péče
Středisko náhradní
rodinné péče
Středisko náhradní
rodinné péče
Domů » Novinky » Pražský sociální nadační fond
Přidáno 24 března, 2023

Pražský sociální nadační fond

Hlavní město Praha založilo v loňském roce vlastní nadační fond, jehož hlavním cílem je stát se významným nástrojem sociální a bytové politiky. Úkolem fondu je poskytovat finanční a věcnou pomoc obyvatelům hlavního města, kteří se z různých důvodů ocitli v tíživé sociální situaci a nemohou využít jiné zdroje, ať už státní nebo obecní pomoci. Pomoc je rozdělena do 4 různých programů.

 

Jedním z nich je podpora pěstounů, dětí vyrůstajících v pěstounské péči a členů biologické rodiny pěstouna. Ti si již nyní mohou zažádat o nadační příspěvek na terapeutické, odlehčovací nebo právní služby, volnočasové aktivity pro děti nebo pomoc při péči u dětí závislých na pomoci cizí osoby ve III. a IV. stupni. Pěstouni mohou také dále žádat o příspěvek na supervizi nebo vzdělávání. Podmínkou čerpání je, aby výkon pěstounské péče probíhal na území Prahy.

 

Více o programu, včetně žádosti a podrobného manuálu, jak o příspěvek zažádat, najdete na webových stránkách Fondu v tomto odkazu.

 

V případě potřeby Vám s žádostí pomůžeme rádi i my. Neváhejte se obrátit na naši infolinku na čísle 725 756 505, nebo na náš email info@nahradnirodina.cz.