Středisko náhradní
rodinné péče
Středisko náhradní
rodinné péče
Středisko náhradní
rodinné péče
Domů » Novinky » Vrásky z lásky
Přidáno 24 března, 2023

Vrásky z lásky

Vážené dámy a vážení pánové,
zdravíme vás ze Střediska náhradní rodinné péče a dovolujeme si vám nabídnout unikátní příležitost, jak báječně strávit volný čas. Nebudete se rozhodně nudit a dozvíte se spoustu zajímavých informací. Díky laskavé podpoře Nadace pojišťovny Kooperativa máme možnost s vámi a dětmi realizovat projekt, který jsme nazvali „SRDEČNÍ PRARODIČE“.
A oslovujeme právě vás, protože buď již jste prarodiči dětí, které do rodiny přišly malinko netradičně, nebo na takový příchod děťátka čekáte. Jsme přesvědčeni, že i když se osvojené děti do rodin nenarodí klasickou cestou, o to víc do ní přijdou ze srdce. A to nejen z jednoho. Jsou to právě i srdce babiček a dědečků, která děti zahrnou bezpodmínečnou láskou a přijetím a vytvoří pro ně ten nejlepší domov.
Připravili jsme pro vás sérii aktivit, na kterých se budete v roce 2022 potkávat spolu s ostatními prarodiči a dětmi a budete mít možnost nejen tvořit, ale také se dotýkat témat spojených s péčí o děti.

 

Můžete se těšit na tato setkání:
1. I my jsme byli dětmi! – „Malujeme hedvábný obraz“
Pondělí 21. března od 17 do 19 hodin nebo čtvrtek 24. března od 17 do 19 hodin

Malování společných hedvábných obrazů jako vzpomínek na dětství nebo přání dnešních dětí.
2. Dobroty dříve a nyní – „Co si upečeme, to si také sníme.“
Sobota 23. dubna od 13 do 16 hodin

Povídání o chutích a vůních dětství a společné pečení vybrané dobroty v profesionální kuchyni.
3. Tvůrčí arteterapeutické setkání pro současné a budoucí prarodiče
Neděle 1. května od 10 do 16 hodin

Setkání zaměřené na potřeby a přání, které souvisí s rolí prarodiče. Možnost hlubšího pochopení životního příběhu celé rodiny a posílení jejich současných či budoucích vztahů.
4. Zvuky času – „Kdo bubnuje, nezlobí!“
Sobota 4. června a neděle 5. června od 10 do 11 hodin

Setkání s písničkami, které zpívali prarodiče jako děti, a songy dnešních dětí. Oblíbená hudební bubenická dílna a tvorba originální společné nahrávky Zvuky času pro každého účastníka.
Pro zájemce chystáme rovněž Podvečerní setkání stávajících či budoucích rodičů a prarodičů, na kterém se budeme zamýšlet nad potřebami dětí a jak se mění v případě dětí v náhradní rodinné péči. Setkání jsou naplánována na pondělí 23. května od 18 do 20 hodin nebo 21. června od 18 do 20 hodin.
A pokud nejste setkávací typy, budeme rádi, když se k nám přidáte jako členové redakce jediného vydání mezigeneračních novin „Vrásky z lásky“. Rádi bychom společně s vámi připravili číslo novin, které se bude věnovat tématu prarodičů a dětí. Tvorba bude probíhat online formou a budete si moci vybrat žánr, který je vám blízký.

 

Pokud máte do aktivit s námi chuť, neváhejte a kontaktujte Janu Grohovou na emailu jana.grohova@nahradnirodina.cz nebo na telefonu 774 921 774.
Těšíme se na všechny srdečné prarodiče a děti. Věříme, že společné chvíle jsou tím nejhezčím, co můžeme zažít.

Za Středisko náhradní rodinné péče srdečně,
Klára Trubačová a Jana Grohová